5 דברים שעליכם לשים לב אליהם כשאתם כותבים מודעה

כתיבת המודעה היא אחד מהחלקים החשובים ביותר בפרסום בפייסבוק. בסופו של יום, המודעה היא המוצר המוגמר ומה שהגולש רואה, והטקסט הוא פרמטר משמעותי בה. כתיבה נכונה ומדויקת היא כתיבה מושכת וממירה שתשפיע באופן ניכר על תוצאות הקמפיין.

להלן כמה טיפים טובים ודברים לשים לב אליהם כשאתם כותבים מודעות.

 

  1. פנייה אישית ודיבור לרגש

הכתיבה שלכם צריכה להיות אישית ולהרגיש אישית ככל שאפשר. אנשים מחליטים לפעול כאשר הם חשים הזדהות עם מה שהם קוראים וכאשר הם חשים שמדברים אליהם באופן אישי. כך ניתן לגרום לגולש לחשוב לעצמו: "זה בדיוק מה שאני מרגיש או חושב". הסיכוי שהוא יקרא את הכתוב וימיר יעלה באופן ניכר בהתאם.

 

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

  1. להתאים את הכתיבה לקהל

זהו אחד מהכללים הבסיסיים ביותר בכתיבת מודעה. בזמן הכתיבה, חשוב לחשוב על הקהל. מי הוא? מה הוא אוהב? באיזה משלב שפה כדאי לדבר אליו? באילו מילים ספציפיות כדאי להשתמש? התאמה של הכתיבה לקהל היא דרך נוספת לגרום לו להזדהות ולהתעניין במה שאתם כותבים.

 

  1. להתחיל במשפט פתיחה קולע

אנשים גוללים מהר מאוד את פייסבוק ואת אינסטגרם בזמן הגלישה. ברשותכם מעט מאוד זמן למשוך להם את העין ולגרום להם לקרוא. משפט פתיחה קצר וקולע הוא משפט פתיחה מנצח שיכול לענות בדיוק על האתגר הזה. מספיק שהגולש יראה משפט יוצא דופן בזווית של העין והוא עשוי להתעניין במה שכתוב. כמובן שהמשפט צריך להיות רלוונטי לתוכן של המודעה, אך כן ניתן מעט להקצין את הכתוב או להשתמש במילים יוצאות דופן שמושכות תשומת לב בצורה טובה יותר.

 

  1. לכתוב ממוקד

עדיף שכל מודעה תכלול מסר אחד ותעסוק בנושא אחד. אתם רוצים מודעות ממוקדות ולא מודעות עם הפרעת קשב וריכוז. טקטיקה של מודעה אחת למסר אחד תעזור לשמור על תשומת לב וקשב הגולש, תחדד ותשחיז את המסר שלכם, תעביר אותו באופן ברור יותר וגם תספק לכם יותר המרות.

 

  1. לסיים בהנעה לפעולה

לכל מודעה יש מטרה מסוימת ולרוב המטרה היא שהגולש ינקוט בפעולה כלשהי, כזאת שתיחשב להמרה. מומלץ שהמשפט האחרון במודעה יכלול משפט שקורא ומניע לביצוע אותה פעולה. אם אתם רוצים שהגולש ישלח הודעה, יתקשר למספר טלפון או יקליק כדי לעבור לדף נחיתה – כדאי לכתוב זאת בצורה מפורשת וישירה, וכך להגדיל את הסיכוי שהוא אכן יעשה זאת. זה בדוק.

כתוב/כתבי תגובה