איך לפרסם בגוגל – מדריך למתחילים

ענקית החיפושים יכולה להציע לכם המון לקוחות חדשים, אבל היא גם אוקיינוס שקל מאוד ללכת בו לאיבוד. אז מה עושים כשרוצים ליהנות מהפירות של גוגל? הנה מדריך לגוגליסטים המתחילים שבינכם – איך לפרסם בגוגל?

 

אורגני וממומן – מה זה בעצם אומר?


אז בואו נדבר רגע על קידום אורגני וממומן מה זה אומר בעצם ומה מסתתר מאחורי שני המונחים הללו – ובכן התשובה היא שקידום אורגני מתייחס לתוצאות "הטבעיות" של גוגל. חיפשתם מורה למפוחית בהוד השרון? עכשיו עולות תוצאות חיפוש טבעיות ואורגניות של גוגל שסורק את כל האתרים ונותן לנו את התוצאה האיכותית ביותר למיטב הבנתו של האלגוריתם. כאשר מישהו מקליק על האתר שלכם כשהוא מופיע בתוצאות החיפוש האורגניות אין צורך לשלם לגוגל. זה היתרון שבקידום אורגני ואתרים אשר התבססו בתוצאות החיפוש המובילות האורגניות נהנים מכניסה של לקוחות פוטנציאליים רבים ללא תשלום. אך עלייה וקוץ בה, אמנם אין צורך לשלם על הקליקים אבל בוודאי שהקידום האורגני ויישום התהליכים שנדרשים על מנת להביא את האתר להופיע בראש תוצאות החיפוש האורגני ועל מנת להשאירו שם לוקחים משאבים רבים.
כמו כן, יש לציין שקדום אתרים אורגני הוא תהליך שלוקח זמן רב ואת תוצאותיו לא ניתן ממש לצפות מראש. הדברים תלויים גם במתחרים גם בשינויים התכופים של גוגל ובוודאי שגם במקדם האתרים.

סך הכל קידום אתרים אורגני הוא בהחלט כלי המציע פירות רבים וטובים אך ההשקעה ארוכת הטווח והמקרים בהם מגיעים "כמעט" לתוצאות ובסוף אין פרי של ממש מהמאמצים הרבים, הופכים את הקידום האורגני למתווה שרבים נמנעים ממנו, ובהחלט ניתן להבין את ההיגיון שבדבר.

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

לעומת זאת הקידום הממומן מציע שבילים אחרים:
יש לכם אתר? מצויין ממש תוך כמה דקות כבר תוכלו להכניס גולשים אליו באמצעות קידום ממומן בגוגל. זה עד כדי כך פשוט. כל מה שצריך לעשות זה להגדיר קמפיין ולשלם בעבורו. נכון, התעריפים המשתנים לעולם אינם זולים , אך כידוע גם כשמדובר בקידום אורגני, עסקים נוכחים לגלות בסופו של דבר שבהחלט יש מחיר לכל אופציה קידומית ומידה לא מועטה של הימור בדבר.

יש גם את יוטיוב רימרקטינג גוגל אדס ועוד


גוגל זה לא רק תוצאות חיפוש, גוגל זו גם רשת של מודעות  המאפשרת לכם להעלות באנר כמעט בכל אתר שמכירים. לדוגמה, מישהו חיפש עגלת תינוקות? ייתכן שאם אחרי הגלישה ייכנס לגלוש באתר ynet תופיע לו פרסומת לעגלת תינוקות. איך זה קרה? בזכת גוגל אדס המאפשרת שילוב מודעות רלוונטיות לחיפושים לא רק בתוך מסך החיפושים עצמו אלא ברחבי הרשת הגדולה. מימוש עוצמתי של הכוח של מנוע החיפוש.

בנוסף, יש את שיטת ה"רימרקטינג" אשר עושה בעצם את אותו הדבר רק בנוגע לאלו שכבר ביקרו באתר שלכם ומעלה פרסומים של העסק מטעמכם בכל מיני נקודות ברחבי הרשת הממוקדות אך ורק עבור אלו שהיו וביקרו באתר שלכם. כן זה אפשרי. יותר מזה, ניתן למקד את המסר עבור אלו שביקרו פעם פעם אחת, פעמיים וכו'. רימרקטינג היא אופציה מתקדמת מאוד והרבה עסקים נוקטים בה.

החידושים עושים את ההבדל


להתעדכן, להתעדכן, להתעדכן. עבודה עם פרסום בגוגל מצריכה גם לשפר ולעשות אופטימיזציה עבור האלמנטים שעובדים טוב יותר עבורכם וגם לסגל לעצמכם את הכלים החדשים ולהגיב על שינויי השוק.

לא רק תוצאות החיפוש משתנות, גם השירותים השונים שגוגל מציע מתחדשים ותמיד מומלץ להיות הראשונים שיודעים וממשים את האפשרויות..

כתוב/כתבי תגובה