השוואה בין פרסום בפייסבוק ופרסום בגוגל

יש הרבה מאוד מידע אשר עולה כאשר מבקשים לערוך את ההשוואה בין פרסום אשר יכול להתבצע במנוע החיפוש הפופולארי בארץ ובעולם, גוגל, לבין פרסום אשר נעשה ברשת החברתית הכי חזקה ובולטת נכון להיום, הרי זו הפייסבוק.

בין כל אלה קיימים מפרסמים אשר תמיד חותרים להגיע לאיזו שהיא מטרה, שעל מנת שהיא תתממש בצורה הכי יעילה הם צריכים להיות בעלי הבנה מאוד גבוהה בכל מה שמתרחש מבחינה שיווקית בשני אלה גם יחד, ולעשות את ההבחנה בין היעילות של כל אחד מאלה בכל קמפיין מחדש.

מבצעים חיפוש אקטיבי באינטרנט

כאשר אנשים יושבים מול מחשב הם נכנסים אל הדף של מנוע החיפוש גוגל, ושם הם פשוט מקלידים את המקום שאליו הם רוצים להגיע. זה יכול להיות האתר של הבנק או כניסה אל חנות תכשיטים שאותה הם אוהבים. מה קורה כאשר הגולשים מחפשים אחר נותן של שירות לא ספציפי, כמו שירות של תיקוני מזגנים?

במקרה כזה כל אחד יכול להקליד את הביטוי בצורה קצת שונה, אבל החיפוש הוא עדיין מתמקד במשהו די מסוים שמביא אל כל מיני תוצאות שאחת מהן תהיה רלבנטית ואיתה תעשה הבחירה. החיפוש בגוגל הוא כזה אשר מתמקד יותר בפעולה אקטיבית על ידי הגולשים, ולכן פרסום בגוגל הוא כזה אשר יכול להיות יותר אפקטיבי עבור עסקים שרוצים לפרסם שירות או מוצר למכירה באופן ממוקד.

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

מגיעים ללקוחות פאסיביים בפייסבוק

האנשים אשר גולשים בפייסבוק הם כאלה אשר נחשפים אל פרסומים שמוטמעים שם בפיד כאשר הם גוללים וממשיכים לגלול אלא אם הפרסום הזה בהוא משהו שיכול להיות רלבנטי עבורם. משמע, הגולשים לא ממש מחפשים משהו ספציפי והפעילות שלהם שם מבחינה צרכנית היא יותר פאסיבית מאשר זו אשר מתקיימת בגוגל, למשל.

לכן, כאשר הבחירה שנעשתה היא פרסום בפייסבוק צריכים לדעת כיצד למקד את קהל שאליו מכוונים מבלי לעשות את זה מפולח עד כדי איבוד פוטנציאל הפצה של המידע, ומצד שני לא לפרסם בצורה רחבה מידי אשר גורמת לבזבוז משווע של כספי קמפיין שיכולים להיות מיועדים בצורה יותר טובה.

כתוב/כתבי תגובה