פרסום בגוגל או קידום אורגני?

שוק הפרסום והשיווק האינטרנטי מתחלק, בגדול, לכמה ערוצים מרכזיים: שיווק בפייסבוק, קידום ממומן (או פרסום) בגוגל, וקידום אורגני. במאמר הבא נבצע השוואה בין הערוצים שקשורים לגוגל: פרסום ממומן מול קידום אורגני.

שנתחיל?

קידום אורגני

שיטת העבודה המובילה את הקידום האורגני, היא ליצור מצב שהאתר הספציפי שהמפרסם חפץ לקדם, בדף מציאת האתרים ייצב את עצמו בראש הדף או לכל המאוחר באחד משלושת המקומות הראשונים בו.

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

מקדמי האתרים מפרסמים מאמרים על הנושאים שבהם עוסקת החברה תוך שימוש חוזר במילות מפתח שהן מילים שנעשה בהן שימוש רחב בחיפוש ברשת. לדוגמה אם נקליד את צמד המילים "מטבח זול" יופיעו מולנו כמה חברות העוסקות בבניית מטבחים זולים, נגרים וכו' ,

לאורך כל היום מאות אלפי גולשים מחפשים מידע באמצעות אין ספור מילות מפתח. אם המידע באתר הממוקם ראשון בדף החיפוש, סיפק את הלקוח, הוא יישאר באתר אך אם המידע היה דל לטעמו, הוא ימשיך ויגלוש לאתרים הנוספים הממוקמים בחלק העליון של דף החיפוש.

מפרסמים הפועלים בקידום אורגני, בודקים כמה פעמים ביום את מיקומם של אתרי לקוחותיהם ועושים כל שניתן כדי לשפר את מיקומם ולהעלות אותם לראש הדף כך שהחשיפה תהיה כמה שיותר גדולה ורחבה.

קידום אתרים

יתרונות שיטת הקידום האורגני

 • תנועה אורגנית נחשבת איכותית יותר מתנועה ממומנת בתשלום

 • קליקים לאתר לא עולים כסף ולכן אין תקרת זכוכית והגבלת תקציב

 • מייצרים נכס שיכול לעמוד בפני עצמו לאורך זמן

 • מתאים גם לעסקים קטנים (אם כי קשה יותר)

חסרונות שיטת הקידום האורגני

 • לא יציב – חשוף לשינויים רבים שגוגל מבצעים לעיתים קרובות

 • השיטה דורשת עבודה רבה, בקרה ופיקוח תמידי

 • דורש מיומנות ומקצועיות רבה, יש פתח לטעויות

 • התחרות רק נהיית קשה עם הזמן (ניתן לומר אותו דבר על פרסום בגוגל)

פרסום ממומן / קידום ממומן בגוגל – Google Adwords

זהו ממשק on-line ליצירת מודעות ופרסום בגוגל, המבוססת על תפיסת עולם חדשה בכל הקשור לפרסום והגעה ממוקדת לקהל היעד.

בעבר נהגו המפרסמים לשלם סכומי כסף נכבדים עבור פרסום מודעה באמצעי מדיה שונים, "שלח לחמך על פני המים" והקמפיין הצליח או שלא, בלי יכולת לעקוב ולמדוד ביצועים יותר מדי.

לעומת זאת כשמדובר על קידום בגוגל אדוורדס, משלמים על פי "הצלחה" בלבד. אין הכוונה להצלחה במובן של השגת לקוחות משלמים – אלא על קליקים. המודל מבוסס תשלום פר קליק (PPC) – כך שלא משלמים רק על חשיפת המודעה (בדרך כלל, תלוי בשיטת הפרסום) אלא על קליקים – כלומר על כניסות לאתר בלבד.

אדם שהתעניין בחומר הפרסומי מקליק ורק עבור ההקלקות הללו משלמים לגוגל על פי התעריף שנקבע מראש בין הצדדים על פי ההצעות השונות בשוק זה, לחילופין אפשר לשלם גם על פי קבוצות של 1,000 הקלקות. אם לא היו הקלקות – אין תשלום. מסגרת זו מקלה על אנשי העסקים שבעבר שילמו כספים רבים שירדו לטמיון לאור ההצלחה המועטה או הכישלונות – אם היו.

על סמך ההקלקות של הלקוחות השונים, מבצע הממשק פילוח מדויק של המתעניינים על פי פרמטרים רבים. המידע הממוקד מאפשר למפרסמים לפנות לאחר מכן, בפניה ישירה ללקוח הפוטנציאלי ולהציע לו להירשם לקורס או לרכוש את המוצר המפורסם.

מילות מפתח הן גורם משמעותי גם ב Google Adwords . מילות מפתח אלו הן מילים שמפעילות את תצוגת מודעות אדוורדס והן מוגדרות על ידי בעל החשבון.

מילת המפתח שתוגדר תיצור סיטואציה שמודעת הפרסום תוצג בתחילת הדף והאדם שיקליד מילת חיפוש זו יגיע לאתר הממומן. איכותה של מילת המפתח משפיעה על עלות הפרסום, עבור מילה איכותית התשלום הוא פחות מאשר עבור מילה שאינה איכותית. המפרסמים בוחרים את מלות המפתח הנפוצות ביותר בכל תחום כדי למצות את מקסימום הפרסום.

גוגל adwords

יתרונות Google Adwords

 • יצר שיטת שיווק ופרסום ממוקדת מטרה, הפונה רק לקהל היעד ואינה פונה לכל הקהלים. כך מטים את האנרגיה לקהל הנכון בלבד ולא מבלבלים במוח לקהלים שהתחום אינו מדבר אליהם כלל.

 • השימוש בממשק יוצר עלויות מופחתות עבור הפרסום, מסגרת התקציב ידועה מראש והמפרסמים מתכנסים לתוך המסגרת שנקבעה. בכל עת אפשר לשנות את היקף הפרסום.

 • תוצאות הקמפיין מפולחים לרבדים רבים ומעניקות תמונה פרטנית מעניינת ומרתקת של קהל היעד. בסיס הנתונים הזה מוביל את הפרסומאים בהמשך הדרך לפניה ממוקדת ללקוחות כדי להמשיך עמם בהליך פרטני לרכישת המותג.

 • קיימת אפשרות לשנות את ההגדרות, ולהפסיק כל קמפיין באופן מידי על פי דרישת הלקוחות.

 • הקמפיין הייחודי מוביל ברוב המקרים להצלחה מסחררת.

חסרונות Google Adwords

 • כדי להפעיל את הממשק וליהנות מכל האפשרויות הגלומות בו, יש ללמוד באופן מקיף את הממשק. אדם שלא עבר הכשרה יתקשה להתמודד עם יכולות הממשק ואם ינסה להפעילה לבד, קיים סיכוי שייכשל.

כתוב/כתבי תגובה