שיווק מבוסס בינה מלאכותית (AI) – מה צופן העתיד?

מכיוון שאנו נמצאים בעולם שאינו מפסיק לצעוד קדימה, עולות מחשבות רבות בנוגע לפיתוחים הקיימים והעתידיים על תחומי חיינו, וכן, על המקצועות בהם אנו עוסקים.

בין מגוון השאלות שעולות בנוגע לנושא עולה השאלה: "מה צופן לנו העתיד בנוגע לשיווק שמתבסס על בינה מלאכותית?", התשובה לשאלה היא (שככל הנראה) יהיו לבינה המלאכותית השלכות חיוביות של תחום השיווק. במאמר זה נציין את הדרכים בהן עשויה הבינה המלאכותית להשפיע על תחום השיווק והפרסום.

השפעת הבינה המלאכותית על עולם השיווק והפרסום בעתיד

להלן 2 דרכים בהן תוכל הבינה המלאכותית (לפי הסברות) לסייע למשווקים בעתיד:

1.שיפור מהירות התגובה והעברת המסרים של המותג – הבינה המלאכותית תסייע למשווקים לקבל מידע שנוגע לפעולות שקהל היעד הפוטנציאלי מעוניין לבצע. באמצעות המידע שיתקבל יוכל המשווק לדעת מה הפעולות שהגולש יבצע ומתי, כך שהוא יהיה זמין עבורו, באילו שירותים ומוצרים הגולש מתעניין ומהן דרכי ההתקשרות שהוא מעדיף. המידע שיתקבל יסייע למשווק לשפר את תהליכי השיווק, לשפר את המוניטין של העסק ולהגדיל את כמות המכירות.

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

2.הבנת קהל היעד – באמצעות הבינה המלאכותית יוכלו המשווקים להבין באיזה מצב רוח נמצא הגולש, בצורה זו הם ידעו כיצד נכון לפנות אליו. הידיעה כיצד מרגיש הגולש מסייעת הרבה יותר מהתבססות על מילות מפתח שאינן מעידות על מצבו הנפשי של הגולש והיא יכולה לסייע למשווק לדעת כיצד לנווט את פעולותיו בצורה הטובה והיעילה ביותר. המידע יאפשר למשווק לדעת בין היתר מתי להציג את מודעות המתאימות. כמו כן, תסייע הבינה המלאכותית בהבנת הגולש – בהבנת הצרכים וההעדפות שלו. גם העוסקים בתוכן יוכלו לייעל את תהליכי השיווק, זאת באמצעות NLP, הידע שיתקבל יאפשר להם להציג לקהל היעד תכנים מתאימים בזמנים הנכונים.

שיווק מבוסס בינה מלאכותית (AI) - מה צופן העתיד?

זהירות – בוט!

לצד שני היתרונות שהוזכרו, עשויות להיות לבינה המלאכותית גם השפעות רעות. בין המכשולים שעשויים להיווצר בעקבות ההתפתחות של הבינה המלאכותית ניתן לציין בוטים שמתחזים לבני אדם. הבוטים עשויים להרגיז את הגולשים בדרכים שונות, כמו למשל: לפנות אליהם כאשר לגולשים אין קשר למוצר או לשירות המשווקים ולהפריע להם בשעות בהן הם אינם נמצאים ברשת.

בינה מלאכותית בשירות בני האדם – ולא ההפך

כדי להפיק מהבינה המלאכותית את המיטב, חשוב להישאר עם היד על הדופק ולהקפיד לבחור את דרכי השיווק הנכונות והיעילות ביותר לבית העסק ולמציאות הקיימת. חשוב מאוד לייצר מצב בו הכוח האמיתי יישאר בידיים של בני האדם, בצורה זו יהיה ניתן לבצע את פעולות השיווק בצורה טובה שתקדם את בעלי העסקים ולמנוע מצב מפחיד ביותר – בו הבינה המלאכותית תשלט על האדם.

כתוב/כתבי תגובה