פרסום בגוגל ללא הגבלת קליקים, האמנם?

ההבטחה הזו נשמעת טוב מכדי שאפשר יהיה להאמין, אבל מסתבר שיש מאחוריה אמת. מה עושים? שמים לב היטב עם מי אתם עובדים ומי מבטיח לכם מה, מכיוון שפרסום בגוגל ללא הגבלת קליקים עשוי להוות קרקע לאי הגינות מצד המקדמים בעצמם.


המודל של תשלום עבור קליק עדיין קיים, אבל…


ככה הורגלנו לחשוב מראשית ימי הגוגל והקידום הממומן. מה שמקליקים על המודעות שלנו זה מה שמשלמים. ובכן, המודל הישן והמוכר שדורות של מקדמי אתרים ועסקים גדלו עליו  – הוא עדיין בתוקף ולא ממהר לרדת מכס המלוכה. מה שכן בכל זאת, גוגל לא קופא על שמריו ומבקש להציע לנו חידושים ללא הרף. האם המודל של פרסום ללא הגבלת קליקים הוא בשורה חדשה או רק שמועה שתחלוף עם הזמן וספק האם תשנה משהו ותיזכר לאורך השנים? רק ימים יגידו, וכולנו כבר מכירים מספיק פיצ'רים שקמו בקול תרועה גדולה ולא חלף זמן רב עד שנשכחו ונעלמו תחת ערימה של חידושים אחרים אשר במקרים מסוימים היו טובים יותר ואף פחות. הקיום הממומן שמציע תשלום בעבור קליק מהווה את אחת מפלטפורמות הפרסום והשיווק הנתפשות כהוגנות וראויות ביותר ומייצגות את העולם הדיגיטלי המתקדם: לא עוד פרסום שכולו הימור אלא תשלום הוגן למדיה עבור הביצועים הממשיים שלה.

דרך התשלום על קליקים העסקים באמת מגיעים לרווחיות מהפרסום שלהם. אבל.. העולם משתנה וגוגל מחפשת גם היא להפתיע את הקהלים שכבר מכירים את הפרסום שלה ולהכות גלים בעולם הדיגיטל.

פרסום ללא הגבלת קליקים הוא אחת הדרכים לייצר שיח מחודש על גוגל והנה עובדה שאנו ממש עושים זאת ברגע זה.
חשוב לציין שכאן, כמו הרבה דברים אחרים אשר ניתן לקשור לגוגל, נוצרת קרקע לתעשייה חדשה אשר אינה קשורה במישרין לגול עצמה, אבל ענקית החיפושים בהחלט מודעת לקיומה: תעשיית המקדמים וכשאנחנו כותבים המקדמים אנחנו לךא בהכרח מתכוונים למקצועיים ולראויים בינהם. בין המצתיעים פרסום בגוגל ללא הגבלת קליקים ניתן למצוא רבים אשר רוכבים על הגל ומנסים להשיג לקוחות תוך כדי שהייחודיות שבהבטחה של גוגל הולכת לאיבוד והלקוח עשוי למצוא את עצמו הוך לאיבוד בהמשך הדרך.

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

את האצבע המאשימה לא פעם נהוג להפנות כלפי גוגל וכאן הבעיה:
ענקית החיפוש בסך הכל התכוונה לשפר את השירות לעסקים וליצור אפשרות חדשה אך היו כאלו אשר השחירו את התמונה של באחריותה של גוגל עצמה.

מה המסקנה? ממש כמו בכל מיני תחומים אחרים הנוגעים לגוגל לקידום ולדיגטל בכלל: יש לבחור אך ורק מקדמים אשר בועלים בצורות קידום "לבנות" וראויות.

גוגל לאן?

ענקית החיפוש לא תשקוט על שמריה גם בעתיד ובהחלט יש מקום לצפות את השינויים הבאים. עולם הקידום הממומן עוד ידע גלים עולים ויורדים ובהחלט מעניין לראות לאן יתפתח הוריאנט של קידום ללא הגבלת קליקים. האם הוא יהיה בעתיד אופציה מובילה או שנראה את האפשרות הזו מתבטלת? האם זו היא רק יריית פתיחה לקראת עוד חידושים מהפכניים אשר עתידים לבוא? אין לדעת. כרגע אנחנו רואים את ההתפתחויות האחרונות ורק ניתן להעריך שהעתיד עוד צופן חידושים, הפתעות והתפתחויות מעניינות.

מומלץ מאוד לעקוב אחר החידושים והאפשרויות היצירתיות שגוגל מציעה מכיוון שיש בהם לרוב פוטנציאל למהלכים שיווקיים מרעננים ואפקטיביים. לא פעם המאמצים הראשונים של פיצ'ר חדש של גוגל נהנים מקמפיין מוצלח ואפקטיבי אשר הביא למכירות וקצר פירות יפים.

עד כאן  על קידום ממומן בגוגל ללא הגבלת קליקים,
נתראה במאמרים הבאים.

כתוב/כתבי תגובה