אחת ולתמיד: איך עובד מסע הפרסום בגוגל אדוורדס?

אם גם אתם התעניינתם לאחרונה באפשרות לפרסם את בית העסק שלכם, לבטח גם לכם יצא לשמוע על גוגל אדוורדס. כידוע, גוגל הוא מנוע החיפוש הפופולארי ביותר בעולם – המנוע בו מתרחשים מרבית החיפושים על ידי משתמשים שונים. כמשתמשים בגוגל בעצמכם, סביר כי גם אתם שמתם לב לא אחת כי ישנן מודעות פרסומיות הניצבות בראש דפי החיפוש. בתי עסק הממוקמים במקומות הראשונים לא נמצאים שם במקרה, אלא שזה תוצר של קידום ממומן בגוגל. הודות לגוגל אדוורדס, תוכלו גם אתם ליהנות ממודעות פרסומיות שיופיעו בעמודים הראשונים, כך שהשירות או המוצר שלכם יקבלו חשיפה ויהיו נצפים. אז מה המנגנון שעומד מאחורי הפלטפורמה הפרסומית הכל כך פופולארית וכל כך יעילה?

על מה אתם משלמים? רק על התוצאות

הדבר שמייחד את הגוגל אדוורדס יותר מכל דבר אחר, הוא דרך התשלום שלכם למודעת הפרסום. אם תחשבו על זה, בכל פלטפורמה פרסומית בה תרצו לפרסם, ידרשו מכם מחיר קבוע וידוע מראש עבור מודעה בעיתון, ג'ינגל ברדיו או תשדיר פרסומת בטלוויזיה, כאשר אין חשיבות לעד כמה יצאתם נשכרים מהפרסומת. בגוגל אדוורדס שיטת התשלום שונה לגמרי: אתם לא משלמים עצם הפרסום עצמו, אלא אתם משלמים לתוצאות שהפרסום מניב לכם. כלומר, אתם לא משלמים על חשיפת המודעה הפרסומית אלא על התוצאות שהיא הביאה בפועל. אם לא די בכך, המודעה הפרסומית מתומחרת על פי התקציב שלכם כך שהשליטה בכל מסע הפרסום היא לגמר יבידיים שלכם!

אינכם מתחייבים לתשלום קבוע מראש בכל חודש, אלא תוכלו להוריד ולהעלות את התקציב בהתאם לצרכים, לתקציב ולתוצאות שהקמפיין הפרסומי מניב. שימו לב כי התשלום הוא עבור מספר הקליקים שנעשו על המודעה ולא על הזמן שהיא הייתה באוויר. כל הקלקה מתומחרת בין מספר אגרות ועד לעשרות שקלים, כאשר העלות נקבעת על פי הפופולאריות של מילות החיפוש המשולבות במודעה. ככל שישנה תחרות גדולה יותר סביב מילת חיפוש, כך היא נחשקת ויקרה יותר.

המון לקוחות מביעים חשש כי מאחר ומדובר על תשלום המתבצע על פי קליק על המודעה, חברות מתחרות הנלחמות על אותו קהל יעד יכולות ללחוץ בכוונת תחילה על המודעה בכדי לגזול מתקציב הפרסום של המתחרים. אכן, היו תקדימים שכאלו, אך מאחר ומדובר על טכנולוגיה שלא מפסיקה להתקדם ולהתפתח, ישנו מענה ראוי גם למקרים שכאלו. המענה מגיע בדמות תוכנות ייחודיות שניתן להפעיל, שכל מטרתן היא לזהות תנועה חשודה של משתמשים המקליקים על מודעה פרסומית ספציפית מספר קליקים שאינו סביר.

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

איך עובד מסע הפרסום בגוגל אדוורדס?

מפרסמים את המודעה ומתחילים לקצור פירות

לשאלתכם איך עובד פרסום בגוגל אדוורדס, הרי שאתם יכולים לפרסם מודעה ולהעלות אותה מיד לאוויר. בפלטפורמות פרסמיות אחרות אתם תלויים באינספור גורמים: מועד ההוצאה של העיתון, הזמינות של משרד הפרסום והזמנים המוקצים לפרסומות ברדיו. במרחב הוירטואלי החוקים לגמרי שונים: מדובר על אזור שער ובועט 24/7! המודעה הפרסומית שלכם יכול להתפרסם באופן כמעט מיידי, מה שאומר שמהרגע בו גיבשתם מודעה והיא עולה לאוויר, היא מתחילה לגעת בקהלים הרלוונטים אליכם. המשמעות היא שמהרגע בו החלטתם שאתם רוצים לפרסם את בית העסק שלכם, אתם יכולים תוך זמן קצר להתחיל לראות תוצאות.

הדבר החשוב ביותר: למשוך את הקהל!

מאחר ומדובר על מודעה פרסומית לכל דבר, הרי שיש לה את החוקים שלה. גם כשאתם מפרסמים בגוגל אדוורדס והמודעה שלכם נראית כמו עוד אתר המפורסם באמצעות מנוע החיפוש, עדיין חשוב להפוך את המודעה לאטרקטיבית ולגרום לאנשים ללחוץ ולעשות קליק דווקא עליה.

הדבר הראשון שעליכם להשקיע בו את תשומת לבכם הוא הגדרת קהל היעד. במרחב המקוון גולשים ילדים בעלי תחומי עניין מסוימים, בני הנוער שהחיפושים שלהם מבוססים על עולמות תוכן אחרים ואנשים מבוגרים המחפשים אחר שירותים ומוצרים אחרים לחלוטין. על כן, הגדרת קהל היעד חייבת להיות מבוססת על מחקר רציני שתעשו כאשר המטרה היא לגבש את הקווים לדמותו של הלקוח הפוטנציאלי שלכם. חשוב שהכותרת תהיה מושכת, זאת מאחר והיא הדבר הראשון שהמשתמשים במנוע החיפוש רואים. בנוסף, עליכם לדעת כי ישנה הגבלה בכל הקשור למספר המילים בכל מודעה, כך שחשוב לנסח במינימום מילים מקסימום של משמעות ומידע רלוונטי.

אולי יעניין אותך גם:

כתוב/כתבי תגובה