5 כללי עשה ואל תעשה בפרסום ממומן בגוגל

פרסום באינטרנט פועל בכמה מישורים עיקריים, החל מהקמת אתר לעסק, דרך קידום האתר במנועי החיפוש, ובראשם כמובן גוגל, ועד פרסום ממומן בגוגל וברשתות החברתיות. פרסום ממומן בגוגל הוא כלי מרכזי לשיווק האתר ולחשיפתו לקהל יעד שמאפייניו ידועים מראש, תוך זמן קצר ניתן לראות כיצד הפרסום מוביל לחשיפה גבוהה של האתר, לשיפור ביחס ההמרות ולתעבורת גולשים גדולה לאחר.

פרסום בגוגל יכול ברוב המקרים להניב תוצאות מהירות, זהו אחד היתרונות העיקריים של קמפיין אדוורדס במנוע החיפוש הפופולרי. ניתן לקבוע תקציב מראש למטרת הפרסום הממומן בגוגל, ובכל עת אפשר לעצור את הקמפיין, לעדכן ולשנות אותו כדי לשפר תוצאות, לבחור קבוצות מיקוד אחרות ועוד. אגב, לא חייבים לפרסם את האתר מאחר וניתן להקים דף נחיתה ייעודי לטובת הקמפיין, ולקדם אותו בפרסום הממומן בגוגל כדי לקבל לידים איכותיים ופניות ישירות לבית העסק.

5 כללים לפרסום יעיל ואפקטיבי בפרסום ממומן בגוגל

פרסום ממומן בגוגל מתאים לכל האתרים, ויכול להיות כחלק מקמפיין בערוצי פרסום נוספים, למשל פייסבוק. הפרסום במנוע החיפוש גוגל מבוסס על PPC, כלומר תשלום פר קליק, וניתן לבחור באיזה רשת הפרסום יופיע, האם המודעה תוצג בכל המכשירים, כלומר גם במובייל, ואפשר להתמקד בקבוצות גיל מסוימות, באזור גיאוגרפי ועוד. כדי ליהנות מפרסום יעיל ואפקטיבי בגוגל כדאי להקפיד על 5 הכללים הבאים:

 

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

  • מחקר מעמיק של מילות מפתח – מחקר מילות מפתח יסודי ומעמיק הוא הבסיס לכל פרסום ממומן מצליח בגוגל, לכן חשוב להשקיע זמן במחקר ולבחור את ביטויי המפתח המתאימים ביותר לפרסום העסק ולחשיפתו.
  • רשת חיפוש או רשת מדיה – כאשר מתכננים את מודעת הפרסום יש להחליט היכן תפורסם המודעה, כדאי להתחיל את הקמפיין ברשת החיפוש.
  • אזור גיאוגרפי – חשוב להגדיר אזורים גיאוגרפיים כדי להתמקד בקהל יעד רלוונטי עבור העסק ומוצריו.
  • דף נחיתה – להצלחת הקמפיין בגוגל כדאי לבנות דף נחיתה ייעודי אליו יופנו הגולשים שלוחצים על המודעה, לכן חשוב להשקיע בעיצוב ובתכני הדף, וכמובן לשייך את הדף לאתר.

 

5 כללי אל תעשה בקמפיין פרסום בגוגל

הצלחת הפרסום בגוגל תלויה בין היתר במקצועיות ובניסיון בניהול קמפיינים במנוע החיפוש הפופולרי. כדי לשפר את הסיכוי להצלחת הקמפיין חשוב להימנע מ-5 הדברים הבאים:

  • הקלקה על המודעה – חשוב לא להקליק על מודעת הפרסום משתי סיבות – כל הקלקה עולה ללקוח כסף, כמו כן ההקלקה עשויה לפגוע באפקטיביות המעקב אחרי הקמפיין.
  • לפעול לפי רגש – פרסום במנוע החיפוש גוגל מחייב הכרות עם המערכת והכלים שגוגל מציעה, אין לקבל החלטות לפי אינטואיציה או רגש, אלא יש לפעול לפי כללים נכונים ובהתאם להמלצות גוגל.
  • תוכן משוכפל – אין להשתמש בתוכן משוכפל במודעת הפרסום, כולל דף נחיתה, אחרת גוגל עשוי להעניש אתכם.
  • אי מעקב אחרי הפרסום – חשוב לעקוב אחרי תוצאות הקמפיין ולנתח את הנתונים כדי לשפר את המודעה ולהשיג את התוצאות הרצויות.

 

שפה לא הולמת – יש להימנע משפה לא הולמת וראויה במודעות הפרסום, כדי להימנע מבעיות עם גוגל וכדי למנוע מקרים של הטעיית הציבור.

כתוב/כתבי תגובה