טיפים לניהול איכותי בגוגל אדוורדס

כבעלי עסקים המעוניינים להגיע לכמה שיותר לקוחות פוטנציאליים, אתם משקיעים לא מעט מחשבה וכסף במסעות פרסום. חלק בלתי נפרד מהצלחת מסע הפרסום שלכם הוא היכולת לקרוא את המפה ולהכיר היטב את מגרש המשחקים בו אתם משחקים. אם פעם מודעות הפרסום המוצלחות ביותר היו בטלוויזיה או ברדיו, הרי שכיום מגמת המפרסמים היא להשקיע במסעות פרסום אינטרנטים. נכון להיום, גוגל הינו מנוע החיפוש המצליח והפופולארי ביותר בעולם וגם בישראל.

אם גם אתם מעוניינים לפרסם מוצרים או שירותים ולהגיע לכמה שיותר קהלים, כדאי שתכירו גם אתם את גוגל אדוורדס. מדובר על שירות המאפשר לכם לפרסם את עצמכם באמצעות מודעות פרסומיות ממומנות המופיעות בעמודי החיפוש הראשונים במנוע החיפוש. המטרה? לחשוף את הגולשים אליכם! בעוד מסעות פרסום בפלטפורמות אחרות מחייבות אתכם להתחייב למחיר קבוע ללא כל קשר לתוצאות המסע הפרסומי, כאן המקרה הוא לגמרי אחר: התשלום מתבצע רק עבור מספר הקליקים שבוצעו בפועל על המודעה שלכם. רגע לפני שגם אתם מפרסמים את המודעה הפרסומית שתפיץ את בשורתכם, לפניכם כמה טיפים חשובים ליצירת מודעה איכותית וניהול מסע פרסום על הצד הטוב ביותר!

1.התחנה הראשונה: הגדרת יעדים מדוייקת

קיצורי דרך לא יובילו אתכם למקומות טובים ולבטח לא יוציאו אתכם נשכרים. ההמלצה הברורה היא לעבוד בצורה מסודרת שמתחילה עם הגדרת היעדים שלכם ממסע הפרסום. לא באמת ניתן לקלוע למטרה שאתם לא מגדירים. לכל בעל עסק ישנן מטרות שונות מהמסע הפרסומי, כך שחשוב שגם אתם תגדירו מהי מטרת העל שלכם: האם אתם מעוניינים להביא תנועה גדולה יותר לאתר הבית שלכם, להפיץ את השירות החדש שלכם או להעלות את המכירות? הגדרת היעדים הינה חשובה מאד שכן בשלב ניתוח התוצאות תוכלו להעריך האם המסע צלח או לא ובהתאם לשמר או לשנות את המודעה הפרסומית שלכם.

2.הגדרת תקציב ופריסתו בצורה מאוזנת

בעוד מפרסמים חיצוניים ידרשו מכם מחיר קבוע וידוע מראש עבור מסע הפרסום, בפרסום המתבצע בגוגל אדוורדס אתם אלו השולטים בתקציב הפרסומי, מה שמאפשר לכם גמישות רבה ובעיקר הופך את מסע הפרסום לנגיש לכל אלו המעוניינים לפרסם. השליטה בתקציב מאפשרת לכם להגדיר תקציב פרסום יומי או חודשי שאתם יכולים לשנות בכל רגע נתון. חשוב מאד לא לנקוט בתקציב קבוע, אלא לדבוק בשיטה דינאמית יותר שתשקף בפניכם את המגמות השונות לרבות אחוזי החשיפה ואילו קמפיינים עובדים טוב יותר. לאחר ניתוח התוצאות תוכלו לראות איזה תקציב עבד עבורכם טוב יותר ואותו תוכלו לשמר.

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

זיכרו כי התשלום הסופי מבוסס על מספר הקליקים שבוצעו על המודעה שלכם, כך שאתם גם יכולים להחליט מהי העלות שאתם מוכנים להשקיע בכל הקלקה שכזו. באופן זה, לא יכול לקרות מצב בו חרגתם מהתקציב שלכם ואתם נשארים עם יד על הדופק דרך קבע לאורך כל המסע הפרסומי. בשום שלב בדרך גוגל לא יכולים לדרוש מכם לשלם יותר מהעלות המקסימלית שהגדרתם.

טיפים לניהול איכותי בגוגל אדוורדס

3.העניקו תשומת לב לכל הפרמטרים עם ניתוח התוצאות

שלב ניתוח התוצאות של הקמפיין הפרסומי שלכם הינו אחד מהשלבים החשובים ביותר! לא עם כל מסע פרסום אתם יכולים לקבל פידבק מפורט ופרטני, אך עם גווגל אדוורדס כן ולכן חשוב מאד להסתייע בכלי זה. נסו להבין את הפרמטרים השונים שהשפיעו על התוצאות ולא למהר להכתיר את הקמפיין כהצלחה או כישלון. במידה והמקפיין שלכם לא תאם את המטרות שלכם, חשוב להבין האם ישנן סיבות ספציפיות שהביאו לכך: לדוגמא, שעת העלאת הקמפיין ועד תקלה כלל עולמית במכשיר סלולארי מסוים שמנעה מהגולשים להיחשף אל המודעה שלכם. זיכרו כי אסטרטגיית הפרסום שלכם גמישה ויכולה להשתנות על פי החלטתכם בלבד.

4.פרסמו בשעות המתאימות לקהל היעד

היכרות עם קהל היעד שלכם הינה כוח וחשוב שתפרסמו לקהל שלכם על פי הזמנים החמים ביותר. כך לדוגמא, אם אתם מעוניינים לפרסם חופשות, כדאי לפרסם לקראת סוף השבוע שכן בזמן זה אנשים מחפשים דילים לחופשה. דומה הדבר עם מודעות פרסומיות עבור הופעות: פרסמו לקראת שעות הצהריים או הערב רגע לפני שאנשים מתכננים לצאת לבלות.

5. דאגו לחוויית גלישה מהנה!

וחשוב לא פחות הוא לדאוג לחוויית גלישה טובה! דאגו לאתרים שנטענים במהירות על מנת להשאיר את הגולשים. כמו כן, דאגו לשפר את חוויית הגלישה במכשירים הסלולארים שיגדילו את התנועה אליכם. זיכרו כי המובייל הינו ערוץ נוסף לתנועה ולהמרות כך שחשוב לטפח גם אזור זה.

כדי לקרוא עוד על פרסום בגוגל היכנסו לאתר.

אולי יעניין אותך גם:

כתוב/כתבי תגובה