קידום בגוגל: 25 יתרונות של קידום אורגני שאתם חייבים להכיר

יש כל כך הרבה מושגים שאנחנו נתקלים אליהם בקשר לשיווק באינטרנט, לפעמים זה מזכיר לי את היער ההוא מהפתגם שמרוב דובים לא ראו אותו…

החלטתי לרכז כאן רשימה של יתרונות של הקידום האורגני כי אני מרגיש שלפעמים צריכים להדגיש את הדברים הבסיסיים ביותר. ההחלטה נפלה אחרי שנפגשתי עם בעלי עסקים שהשקיעו בכל מיני הרפתקאות אינטרנטיות איזוטריות אבל לא השקיעו בקידום האתר שלהם. האמת שזה הפתיע אותי, חשבתי שכולם יודעים שקידום האתר העסקי הוא הבסיס לכל השיווק באינטרנט ואולי השיווק בכלל. טעיתי, לא כולם יודעים. בשבילם וגם בשבילכם שמודעים לחשיבות הקידום האורגני אני מפרסם את המאמר. אני בטוח שיש כאן דברים שיחדשו לכם.

לוקיישן לוקיישן לוקיישן

האינטרנט הוא כמו עיר גדולה, יש אתרים שנמצאים בכל מיני שכונות, חלקן מרכזיות וחלקן פחות. אם אנחנו ממשיכים עם ההשוואה הזו, הרי שגוגל הוא לא תוכנת הניווט, לא! גוגל הוא הרחובות והשכונות, הוא המיקום של אותו נדל"ן. אם נמשיך אפילו עוד עם הדימוי, הרי שבשולי העיר יש גם עסקים וחלקם אפילו משגשגים, אבל הם צריכים למשוך אליהם תנועת לקוחות בדרך כלשהי, כנראה על ידי הנחות. בגוגל זה עובד בדיוק אותו הדבר. או שאתה נמצא במיקום מרכזי או שתצטרך לשלם בשביל למשוך אליך לקוחות. הכי טוב אם תוכל להגיע למיקומים טובים בצורה אורגנית בביטויי חיפוש שרלוונטים לעסק שלך. זה נקרא קידום אורגני. מקדם אתרים מקצועי, יוכל להביא את האתר שלך להופיע במיקומים טובים כאשר אנשים מחפשים ביטויים שרלוונטים לך כעסק. מקדם טוב ידע להמליץ לך על ביטויים שאנשים מחפשים במטרה לרכוש מוצרים או שרותים שאתה מציע בעסק. החלופה היחידה שיש לך בגוגל לקידום אורגני הוא קידום ממומן בגוגל. אתה לא אוהב את המילה הזו 'ממומן', נכון? גם אני לא. אני שואף לממן את עצמי על ידי שימוש נבון בגוגל ולא ההיפך.

יש כל-כך הרבה יתרונות לקידום אורגני בגוגל, הכנתי לך כאן רשימה מקוצרת מאד. כן, מקוצרת, אני מתכוון לכל מילה:

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

יתרונות של קידום אתרים אורגני בגוגל:

 1. הפוטנציאל עצום – 2,000,000,000 (שני מיליארד) אנשים שנמצאים ברשת ו3.5 מיליארד (9 אפסים) חיפושים שמתבצעים בכל יום הם אוקיאנוס גדול מספיק כדי שתואיל לזרוק לתוכו חכה.
 2. תנועת לקוחות איכותיתקידום אורגני בגוגל מבטיח שמי שמוצא אותך זה לא סתם מישהו שנתקל בעסק שלך אלא לקוח פוטנציאלי שחיפש משהו שיש לך להציע.
 3. יחס המרה – לתנועה שמגיעה מחיפוש אורגני יש יחס המרה יותר טוב מאשר כל מקורות התנועה האחרים. במילים אחרות – מי שמגיע דרך חיפוש במנוע חיפוש הוא יותר מוכן לבצע רכישה.
 4. קידום אורגני מגדיל את כמות הלידים – קידום עובד ואתרים מקודמים הם בעלי יתרון מובהק על פני אלו שאינם מקודמים באופן מקצועי. ניתן לראות זאת בתוצאות החיפוש ובכמות הלידים.
 5. קידום אורגני מפחית עלויות מכירה – עלות מכירה שבוצעה בעקבות חיפוש במנוע חיפוש היא משמעותית יותר זולה ממקורות אחרים. הקידום דורש עלות מסוימת אבל הוא מתבצע רוחבית, לא פר לקוח.
 6. אתה לא צריך שום קמפיין ממומן – אם יש לך אסטרטגית קידום מנצחת לאתר שלך. אתה יכול לחסוך כסף על קמפיינים ולהשקיע רק חלק קטן ממנו בקידום אורגני, זה יעשה את העבודה.
 7. בניית אמון – מי שנמצא במיקומים טובים בגוגל, הוא כנראה עסק טוב. גוגל שולט בשוק החיפושים באינטרנט כי אנשים בוטחים בו שיתן להם תוצאות שאפשר לסמוך עליהן. כאשר אתה ממוקם גבוה בגוגל זה אומר שאפשר לסמוך עליך.
 8. קידום אורגני במנועי חיפוש הוא אסטרטגיה ארוכת טווח – ההשקעה בקידום משתלמת לטווח ארוך. גוגל מאד מעריך ותק של אתר וככל שאתה נמצא שם יותר, כך אתה מוערך יותר. קידום אתרים איכותי ישאיר את הדפים שלך במקומות גבוהים להרבה זמן.
 9. אתה משתף מידע עם הלקוחות שלך – יש להם שאלות, הם צריכים הדרכה ואתה נמצא שם בכדי לענות ולייעץ. את התמורה לזה תראה מהם בחזרה בדמות עליה במכירות.
 10. קידום אורגני משפיע על החלטות קניה – זה משהו שקורה כתוצאה מבניית האמון אותה הזכרנו. תשקיע בקידום אורגני ותוכל להפוך יותר גולשים ללקוחות רוכשים.
 11. מתג את העסק שלך – קידום אורגני שמביא את האתר שלך למקומות טובים בגוגל יתרום רבות למיתוג של העסק שלך. עסקים המופיעים בדף הראשון בגוגל מקבלים הרבה כבוד ויוקרה בעיני הלקוחות הפוטנציאלים שלהם.
 12. תוצאות אורגניות עובדות טוב יותר – הן מקבלו כ90% יותר הקלקות מאשר קידום ממומן. אין פלא, אם יש לך שתי תוצאות אחת ליד השניה, האחת הגיעה לשם 'בזכות עצמה' והשניה קנתה את מקומה בכסף, במי תבחר?
 13. קידום הוא עניין מדיד – כאשר אתה נכנס לתהליך של קידום האתר שלך, אתה תוכל לראות את השינוי במספרים. יש הרבה פרמטרים למדידה כך שתוכל להיות בטוח שמי שמקדם לך אתר האתר 'עושה את העבודה'.
 14. קידום אתרים יעזור לך גם מחוץ לאינטרנט – לקוחות רבים מחפשים מידע על העסק, המוצר או השירות באינטרנט ואז מגיעים בכדי לבצע רכישה בחנות או מתקשרים בטלפון. הוסף את הנתון הזה למדידת הפרמטרים מהסעיף הקודם…
 15. המתחרים שלך מקדמים את עצמם – בסופו של יום מישהו יהיה במיקומים הטובים ומישהו אחר לא. המתחרים שלך מקדמים את עצמם במנוע החיפוש כך שאתה לא יכול להשאיר את הזירה הזו ללא מענה.
 16. זה לא משנה אם אתה עסק קטן – היופי בקידום האורגני הוא שהוא נותן הזדמנות לעסקים קטנים לקבל חשיפה ויוקרה כמו עסקים גדולים. מי שנמצא במקום הראשון בגוגל יכול להיות גם עסק שפועל מחדר העבודה של מישהו בערב בזמן שהילדים ישנים. היופי הוא שאף אחד לא צריך לדעת על זה.
 17. קידום אורגני יעזור לך לתפוס נתח שוק – בלהיות מספר 1 בגוגל (גם 2 או 3 יספיקו לצורך העניין) תוכל להגדיל את נתח השוק שלך על ידי קבלת חשיפה עצומה לקהלי יעד שעד עתה היה לך קשה למצא.
 18. גלה שווקים חדשים – רוצה לפרוץ לשוק חדש של מוצרים? אולי לעיר אחרת או אפילו מדינה זרה? קידום אורגני בגוגל הוא דרך נפלאה להשיג דריסת רגל בשווקים חדשים.
 19. קידום אתרים יעלה את הערך של העסק שלך – עסק עם אתר במקומות הראשונים במילות חיפוש רלוונטיות מוסיף הרבה לערכו. אם את מוכר את העסק או אפילו שוקל להכניס שותפים, הסוגיה של הערכת שווי העסק היא קריטית וקידום אורגני יוכל בהחלט לתת לך יתרון.
 20. קידום אורגני מרכז את כל פעילות השיווק – לא משנה היכן אתה מפרסם, בפייסבוק, אינסטגרם או אפילו מריץ קמפיין ביוטיוב – האתר שלך כאשר הוא מקודם אורגנית, יהווה את המרכז של כל הפעליות הזו. הפעילות הזו כמובן תעזור לו להתקדם בדירוג ותהיה חלק מאסטרטגית הקידום האורגני שלך.
 21. קידום אורגני משפר את ההחזר על השקעה שלך – אם תעשה תחשיב ROI של מה שאתה מקבל על הכסף שאתה משקיע, תגלה שקידום אורגני של האתר שלך הוא דרך נפלאה לשפר את הנתון הזה.
 22. קידום אורגני הוא אסטרטגית קידום המכירות המנצחת – ככל שאתה מפרסם ומתקדם כעסק, כך יהיו יותר אנשים שימליצו עליך. ההמלצות הללו יכולו להתרגם לקישורים. ככל שיהיו לך יותר קישורים איכותיים, האתר שלך יקודם טוב יותר בגוגל ותתפרסם עוד יותר, זה יגרור עוד המלצות וקישורים וחוזר חלילה…
 23. קידום אורגני מקדם אותך ברשתות החברתיות – סביר מאד שאנשים יעקבו אחריך יותר אם האתר שלך יהיה יותר מקודם בתוצאות החיפוש שרלוונטיות להם בגוגל. הקהל שלך ברשתות החברתיות רואה אותך גם בגוגל (אם אתה למעלה…) וזה בהחלט משפיע עליו.
 24. קידום אורגני בגוגל עוזר לך עם הניוזלטר – אם אתה מפרסם ניוזלטר, צפה לכך שמספר המנויים יעלה ככל שהאתר שלך מקודם טוב יותר באופן אורגני. זאת משתי סיבות: אתה זוכה לחשיפה גדולה יותר; אתה זוכה ליוקרה גדולה יותר בעיני הלקוחות שלך והם ישמחו יותר לשמוע ממך עוד דרך הניוזלטר.
 25. קידום אורגני עוזר לך בגיוס – ממש כמו שהוא עוזר לך בפרסום וחשיפת העסק בפני לקוחות פוטנציאלים, כך הקידום יעזור לך בגיוס של עובדים איכותיים. עובדים טובים הם נכס והם מאד יתרשמו מהמיקום הטוב שלך בגוגל. זה יתן לעסק שלך ערך בעינהם ויעזור בגיוסם.

כתוב/כתבי תגובה