כמה יעלה לכם קידום ממומן בגוגל?

רבים אלו המעוניינים לפרסם את המוצר או השירות שלהם באמצעות קידום ממומן של גוגל, אך מעטים אלו שיודעים כמה עולה פרסום בגוגל. עלות הפרסום ברשת הפרסום Adwords, מבוססת על מילות מפת כאשר לכל מילה יש מחיר ממוצע שעליכם לשלם עם ביצוע הקליק על ידי המשתמש שהתעניין במודעה שלכם.

לכל מילה שבוחרים לשלב במודעה הפרסומית מוצמד מחיר, כאשר את המחיר הממוצע לכל מילה תוכלו לראות בעצמכם דרך "מתכנן מילות המפתח". זיכרו כי למרות שאתם יכולים לקבל מידע על מחירים ממוצעים שיכולים לתת שיקוף אודות המחיר שגם אתם תשלמו, עדיין מדובר על מחיר ממוצע שיכול לרדת אך גם יכול לעלות בכל רגע נתון וזה יקבע את מחיר הקידום המומן.

כמה עולה פרסום בגוגל? אתם מחליטים

אז כמה עולה לפרסם בגוגל? בתכלס, זאת הרבה בחירה של המפרסם.

למה הכוונה?

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

כשאתם מחליטים לפנות אל נתיב פרסומי כמו פרסום ממומן בגוגל, אתם מחליטים כמה כסף תרצו להשקיע במסע הפרסום. ככל שתשקיעו יותר כסף בכל חודש, כך המודעה שלכם תוכל להיחשף אל יותר קהלים ובהתאם גם תעלו את הסיכוי שלכם להפיץ את בשורת השירות או המוצר החדשים שלכם.

שימו לב כי מדובר כאן על יתרון אדיר מאד בהשוואה לפלפטורמות פרסומיות אחרות כמו ברדיו או בטלוויזיה לדוגמא, בהן עליכם להתאים את עצמכם אל העלויות שדורשים מכם. ולא? אינכם יכולים לפרסם דרכם. כאן, המקרה הוא לגמרי שונה: אתם יכולים להחליט כי בחודש אחד תשקיעו 1000 שקלים, בחודש אחד 500 שקלים ובחודש לאחר מכן 4000 שקלים. באופן זה, גם אתם יכולים לתפוס מקום במרחב המקוון, לפרסם את עצמכם על פי התקציב שאתם קובעים ובכך לקבוע את מחיר הקידום הממומן.

מחיר פרסום בגוגל

למה אתם צריכים לשלם לגוגל על פרסום?

על מנת שהמודעה שלכם תקודם ותהיה בעלת יתרון מובהק על פני מודעות אחרות, עליכם לשלם – כמו שהייתם משלמים על מודעה בעמוד הקידמי בעיתון. ההשקעה הכספית שלכם מגיעה ישירות אל גוגל, כאשר הכסף שלכם נגבה עבור השימוש בפלטפורמה המוכרת לרבים – גוגל אדוורדס. המנגנון הפרסומי עובד בצורה כזו שיורד לכם כסף מהתקציב שהשקעתם רק עבור קליקים שבוצעו בפועל על ידי משתמשים. המשמעות היא שמדובר על מודעה פרסומית ממוקדת שרק מי שמעוניין בה יקליק עליה, ורק על קליק שכזה אתם תשלמו.

הקשר בין מקדם אתרים מנוסה ובין העלות שתשלמו

כאמור, כל קליק שבוצע עולה לכם כסף. המשמעות? אתם לא תרצו כמה שיותר קליקים על המודעה, אלא תרצו כמה שיותר קליקים בעלי משמעות. למה הכוונה? יכול להיות מצב שהיו המון קליקים על המודעה שלכם, אך בפועל לא מדובר על קהל היעד המתאים לכם כך שאותו קליק לא הוביל לשיחת טלפון או פנייה אליכם, אך בכל זאת שילמתם מתקציב המודעה.

מקדם אתרים מנוסה ומיומן יערוך איתור צורך ואופטימיזציה, כאשר המטרה היא להפחית משמעותית את כמות הקליקים הלא רלוונטים שעולים לכם כסף, ולהגדיל את כמות הקליקים שיניבו לכם פרי. זיכרו: כל עוד לא לחצו על המודעה שלכם, לא שילמתם דבר. וכמה יעלה לכם כל קליק? העלות מאד דינאמית והיא משתנה בעיקר במקרים בהם מילות המפתח נחשקות ויש להן תחרות. על כן, קליק יכול לעלות כמה אגורות בודדות אך גם יכול להגיע לעשרות שקלים במקרים בהם מדובר על מילות מפתח פופולאריות שיש סביבן תחרות גדולה.

מה העלות שעליכם לשלם למפרסם שלכם?

כאשר מדברים על עלות פרסום בגוגל – כאמור, ההמלצה החמה ביותר היא להפקיד את מלאכת הפרסום בידיהם של מומחים המיומנים בקידום ממומן בגוגל.

עבודה אל מול מקדם אתרים מנוסה מבטיחה לכם איתור צורך איכותי ועבודות מקדימות שונות המעלות את סיכויי הצלחת המודעה וניצול אידיאלי של התקציב שלכם. כשם שישנם אלו שבוחרים להפקיד את מלאכת הפרסום בחברות הפרסום שיוצרות סרטוני תדמית או תשדירי פרסומת בטלוויזיה, כך עליכם לפנות אל חברה או פרילנסר המומחה במנגנון הפרסום בגוגל – גוגל אדוורדס.

לרוב, במסגרת מחיר פרסום בגוגל, יהיה עליכם לשלם בין 10-15% מתקציב הפרסום הכולל למקדם האתרים שלכם. במקרים בהם תקציב הפרסום יהיה נמוך בהשוואה לתקציבי פרסום ממוצעים, דמי ניהול הקמפיין יהיו מעט גבוהים יותר. כך או כך, שווה להפקיד את עבודת הפרסום בידיים מקצועיות על מנת להגיע לתוצאות כמה שיותר יפות וכאלו שיוכלו לקדם אתכם ואת העסק שלכם. הלקוח הבא שלכם מתחיל בקליק…

כתוב/כתבי תגובה