מנפצים מיתוסים: נכון ולא נכון בעולם הקידום האורגני והממומן

קידום אתרים קיבל מעמד מרכזי בעולם העסקים. הצורך בקידום אתרים הוביל אנשים רבים ללמוד את מקצוע הקידום כאשר לכל מקדם יכולות להיות גישות שונות. די מהר החלו לצוץ מגוון מיתוסים בנוגע לקידום אתרים, רבים מהם כדאי מאוד לנפץ. למען הסדר הטוב ינסה מאמר זה לנפץ מספר מיתוסים.

שנצא לדרך?

מנפצים מיתוסים: נכון ולא נכון בעולם הקידום האורגני והממומן

5 מיתוסים בנוגע לקידום אתרים

מיתוס 1 – מי שמשתמש בקידום אורגני לא זקוק לקידום ממומן

הקידום האורגני משפיע על האתר למשך זמן רב אך פעמים רבות הוא אינו מחליף את הצורך בקידום ממומן. במקרה שבעל האתר התחיל קמפיין PPC, רצוי עבורו להמשיך להיעזר בו. במידה שהמחיר כבד מדי, אפשר להפחית ממנו. לא כדאי לוותר על הקידום הממומן משום שהקמפיין מסייע בקבלת מידע על תנועת הגולשים, על הצלחת הקמפיין ועל מילות המפתח. ל- PPC יש יתרונות נוספים: הוא מאפשר לבעל האתר לחשוף את העסק באופן מידי והוא מסייע במיקוד הפרסום, כך למשל אפשר למקד את הפרסום לאזור מסוים או לשעות מסוימות.

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

מיתוס 2 – הקידום האורגני לא עוזר

אנשים רבים סבורים שהקידום האורגני לא יעיל ולא מסייע משום שהאלגוריתם של גוגל משתנה בתדירות גבוהה. למרות הסברה הזו, קיימות טכניקות שונות שיכולות לשפר את המיקום של האתר. מקדמים שמקפידים לבצע אופטימיזציה במנוע החיפוש ונשארים עם היד על הדופק, יכולים לסייע לבעלי העסקים לבצע קידום יעיל.

מיתוס 3 – גוגל פוגע בתהליך קידום האורגני במקרה שבעל העסק לא מבצע קמפיין PPC

לא קיים שום קשר בין הדברים. גוגל מסתמך על ציוני רלוונטיות כדי לדרג אתרים, לכן כל מי שסבור שגוגל יפגע בתהליך הקידום האורגני של אתר משום שלא בוצע קידום ממומן פשוט טועה.

מיתוס 4 – להתחייב להגיע לעמוד הראשון

לא ניתן באמת להתחייב שאתר שיקודם באופן אורגני יגיע לעמוד הראשון משום שהאלגוריתם של גוגל משתנה בתדירות גבוהה והשינוי משפיע על תוצאות החיפוש. גוגל יכולים לעשות מה שהם רוצים ולהפתיע את בעל האתר והמקדם בכל רגע.

מיתוס 5 – לרצות כמה שיותר קישורים

שגיאה גדולה לחשוב כך. כמו במקרים רבים אחרים, העניין הוא האיכות ולא הכמות. הדבר נכון בעיקר בנוגע לקישורים נכנסים. האיכות והסמכות תוך גיוון טקסט עוגן הם החשובים ביותר. מעבר לזאת – יותר מדי קישורים עלולים לייצר את הפעולה ההפוכה ולהזיק לאתר. מנוע החיפוש עשוי להתייחס לכמות גדולה של קישורים בתור ניסיון לבצע מניפולציה.

כתוב/כתבי תגובה