כיצד להתמודד עם עליית המחירים (בידים) בגוגל

עסקים רבים כבר מבינים כי הדרך הטובה ביותר עבורם לפרום העסק והאתר שלהם, היא באמצעות השקעה בפרסום במנוע החיפוש של גוגל. מכיוון שזהו מנוע החיפוש הגדול והפופולרי ביותר בארץ ובעולם, גולשים רבים יכולים להגיע אל האתר המעוצב והיפה שהשקעתם בו זמן וכסף רב.

שיטת הפרסום בגוגל מתחלקת לשתיים – פרסום אורגני ופרסום ממומן. פרסום אורגני הינו שיטת פרסום מומלצת עבור כל אתר, לצורך הגברת המודעות ואיכותו של האתר והופעתו כמה שיותר גבוה במיקומים של מנוע החיפוש של גוגל. פרסום ממומן הוא שיטת פרסום ממוקדת וקצרה יותר, שלרוב אתרים גדולים ומבוססים לא יצטרכו להשתמש בה.

פרסום ממומן בגוגל

גוגל מאפשרת לכל אתר לפרסם מודעות הנוגעות לעסק שלה באמצעות העלאת מודעות פרסום ברחבי הרשת, כך ששטחי הפרסום ממוקמים במיקומים בולטים וחשופים במנוע החיפוש. באמצעות השימוש בכלי הפרסום של גוגל הנקרא גוגל אדוורדס, ניתן לעלות מודעות פרסומיות הנוגעות לעסק וכך להגיע אל כמה שיותר גולשים ולקוחות פוטנציאליים.

שיטת פרסום זו כשמה כן היא – ממומנת. על מנת לפרסם את אותן מודעות פרסומיות בשטחי הפרסום בגוגל, יש צורך להשקיע תקציבים וסכומים שונים בהתאם לתחרותיות הקיימת בכל זמן נתון בין המפרסמים השונים. ככל שהפרסום יותר תחרותי, כך מחירי הפרסום עולים בהתאם.

רוצה לפרסם בגוגל? נא להשאיר פרטים ונחזור אלייך בהקדם!

כיצד ניתן בכל זאת לפרסם מודעות כאלו ולא לצאת עם חור בכיס? הכל תלוי בצורך שלכם מבחינת מטרת הפרסום – האם אתם מעוניינים בכמה שיותר הקלקות על המודעה? לקבל כמה שיותר חשיפה? או כל המטרה היא ביצוע רכישה באתר?

קראו מדוע מומלץ לעשות פרסום בגוגל

קמפיין לצורך העלאת כמות ההקלקות לאתר

אם בחרתם לעלות מודעת פרסום ממומנת לצורך משיכת כמה שיותר גולשים לאתר שלכם, מומלץ להתמקד בקמפיין פרסום המתומחר על פי פר הקלקה. כך התשלום עבור המודעה יהיה כאשר הגולשים יקליקו בפועל על המודעה, וכך יעברו ישירות אל אתרכם.

ניתן לשלוט בכמות התקציב היומי שיוקצה לקמפיין זה, כך שמומלץ להקציב מחיר מקסימלי לקמפיין מסוג זה כך שגוגל ינסה למקסם את כמות הקליקים בפועל, על פי התקציב שנקבע על ידכם.

קמפיין לצורך קבלת חשיפה גדולה יותר

במידה ואתם מעוניינים לפרסם מבצע אטרקטיבי וחד פעמי שניתן לרכישה באופן פיזי בחנות, מומלץ לבחור בהעלאת קמפיין פרסום בגוגל המתמקד בחשיפה גדולה יותר. כך באמצעות העלאת פרסום ענייני הכולל תיאור המבצע על ידי תמונה או טקסט ואופן המימוש שלו, תוכלו לקבל כמה שיותר חשיפה ברשת וכך לקוחות רבים יגיעו לחנות בערבות המבצע.

במקרה זה תרצו להתמקד בקמפיין פרסום בגוגל שיעלה את החשיפה לעסק שלכם, ולא על פי הקלקות או רכישות. לכן מומלץ לבחור בתשלום על מודעה זו לפי כמות חשיפות, לרוב מדובר על הצעת ביד כלפי כמות של אלף חשיפות.

קמפיין לצורך הגדלת המרות ורכישות

העלתם מוצר חדש לאתר במחיר מצחיק? מומלץ לפרסם זאת לכמה שיותר גולשים באמצעות מודעה פרסומית בגוגל. במקרה זה מומלץ לבחור בקמפיין המתבסס על ביד לפי פר המרה או רכישה שהתבצעה בפועל באתר, זאת על ידי הטמעה של קוד המרה ייעודי שמעיד על קיום רכישה באתר כמו דף תודה או דף חשבונית מקוונת.

כתוב/כתבי תגובה